
Либералът Мун Дже-ин печели убедително предсрочните президентски избори в Южна Корея. Това сочат резултатите от екзитпола, цитирани от ДПА и БТА.
Мун, който беше смятан и за фаворит за поста, получава 41,3% от гласовете. Неговият основен съперник, консерваторът Хон Чжун-пхе, остава далеч назад втори с 23,3%.
Според данните избирателната активност е около 75%, като данните са от един час преди затварянето на избирателните секции.
64-годишният Мун ще положи клетва в сряда.
Мун е правозащитник и застъпник за умерена политика към Северна Корея. На предишните президентски избори в Южна Корея, през 2012 г., той загуби от консерваторката Пак Гън-хе.
Предсрочните избори бяха насрочени, след като Пак бе отстранена от поста заради грандиозен корупционен скандал.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Последни коментари
2021
Руската църква няма нищо общо с Русия, нито със СССР, заяви Бойко Станкушев
Анализи
Антон Хекимян би имал шанс да бие Васил Терзиев в София, прогнозира Андрей Райчев
Avatar89
Костадинов, Сидеров и Евгени Минчев бранят Руската църква (снимки)
БотоксПутю
Костадинов, Сидеров и Евгени Минчев бранят Руската църква (снимки)
dolivo
Доц. Шима Мехрабиан: Нови лекарства дават надежда срещу Алцхаймер