Здравословното състояние на Алексей Навални е стабилно и задоволително, съобщи Федералната служба за изпълнение на наказанията на Русия (ФСИН), предаде Ройтерс.
Изявлението идва в отговор на привържениците на руския опозиционер, които вчера изразиха притеснение за влошаването на здравето му, откакто е изпратен в наказателна колония. По-рано един от адвокатите на опозиционера заяви, че Навални страда от болки в гърба и е започнал да губи подвижността на единия си крак.
ФСИН отбеляза, че по искане на затворниците в сряда са били прегледани всички, включително и Навални.
По случай изявлението на службата от Фондацията за борба с корупцията, създадена от руския опозиционер, написаха в Twitter:
"Сега наистина се притесняваме. Дори Федералната служба за изпълнение на наказанията не може да нарече състоянието на Навални добро."
В момента Навални излежава присъда от 2 години и половина в наказателна колония заради нарушаване на условията по присъдата си по делото "Ив Роше" за финансови измами.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец