Европейската комисия планира да въведе еврото като валута във всички страни от Европейския съюз, пише "Дейли експрес".
Според изданието идеята за ускоряване на интеграцията между страните-членки е лично на председателя на ЕК Жан-Клод Юнкер.
Реакцията е отговор на излизането на Великобритания от съюза и би означавала, че общо осем държави, включително България, трябва да приемат валутата.
Според немския "Алгемайне цайтунг" плановете за ускоряване на завършването на валутния съюз ще бъдат обявени скоро.
Процесът може да бъде улеснен от факта, че заместник-председателят на Комисията Валдис Домбровскис заема освободения от британеца Лорд Хил ресор финансови услуги.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
25374
37
30.06 2016 в 23:49
18447
36
30.06 2016 в 22:34
От няколко години ЕЦБ печата евро за норматив и тенденцията е това само да се влошава. Не виждам никаква полза от това, да се обвързваме все повече с нещо със съмнително бъдеще.
69999
35
30.06 2016 в 20:57
Видимо при твоя милост този процес тече давнооо.....а и от това което си се опитал да кажеш е очевадно, че при теб мисията с “даването на акъл“ няма да има ефект......ДА ЛИ;)
Апропо, водка не пием, САМО от време на врем шотландска ракийка, отлежала правопропорционално на възрастта ни.....
83938
34
30.06 2016 в 20:27
Aз квото имах да кажа го казах, мой човек, секи да си прави квито иска изводи....
18020
33
30.06 2016 в 20:21
18038
32
30.06 2016 в 19:17
35598
31
30.06 2016 в 18:17
Горивото, което наливах в резервоара си в България струваше 1,78лв най-скъпото, а там най-ниската цена беше
1,398eur, да не споменавам, че имаше и 1,515eur.
Доматите, които си купувах там от същите тези супермаркети, при това гръцки в Гърция, бяха с цена около 2,8eur, при най-висока цена тогава на наш пазар за вкусни розови домати 3,50лв.
Произволно посочено сирене беше на средна цена от 12-18 евро/кг (мда, имаше и един вид за 7,90eur)
Говорим за средноголеми населени места без всякакъв лукс.
Добавям също и това, че от утре ДДС там вероятно ще се увеличи с още 1% ...
Някакви инцидентни промота дето стъпват по-евтино от тук съвсем не са стока от I-ва необходимост, ако ми разбираш вече пойнта.
69999
30
30.06 2016 в 18:03
Проф, защо използваш....множествено число, ами туй си е пърформанс отвсякъде;)
15996
29
30.06 2016 в 17:55
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци