Имигрантите от Близкия Изток, които пристигат в Сърбия, ще бъдат изпращани към България.
Това заяви сръбският министър на външните работи Ивица Дачич. Сърбия няма да изгражда нито стени по границата с Македония, нито пък временни лагери. Но, поради изграждането на унгарската стена, бежанците от Близкия изток ще бъдат пренасочвани към България и Хърватия", уточнява Дачич, цитиран от БГНЕС.
Ако се стигне до по-дълъг престой на бежанците в Сърбия поради унгарската стена Ивица Дачич каза следното: Ще потеглят към България и Хърватия. "Имигрантите знаят от къде да минат, за да достигнат желаната цел. В крайна сметка това означава, че на Сърбия няма да й се наложи изграждането на лагери за бежанци, защото след окончателното затваряне на границата с Унгария не очакваме увеличаване на броя на имигрантите", каза още Дачич, който бе дълги години дясната ръка на сръбския диктатор Слободан Милошевич и говорител на неговата партия.
От началото на годината, според официалните данни на властите в Белград, в Сърбия са влезли около 80 000 души. Днес преди обяд сръбският премиер Александър Вучич каза, че "всички бежанци са добре дошли в Сърбия". Той дори съобщи, че в "Белград ще бъде построен временен лагер за бежанци".
Властите в Унгария в началото на юли взеха решение за изграждане на стена по 175 км. граница със Сърбия. Строителството трябва да приключи в края на този месец. В началото на месец септември унгарската полиция ще изпрати няколко хиляди полицаи по границата със Сърбия.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
19.08 2015 в 21:17
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
19.08 2015 в 20:08
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
19.08 2015 в 19:47
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
19.08 2015 в 18:01
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
19.08 2015 в 17:50
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
19.08 2015 в 17:46
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
19.08 2015 в 17:34
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
19.08 2015 в 17:28
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
19.08 2015 в 17:22
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
19.08 2015 в 16:55
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие