Британският съд позволи на английско семейство да осинови българско момиченце на 3 г., родено на острова от непълнолетна българска джебчийка, вместо да върне детето в България, пише в. "Дейли мейл".
Семейството от Лондон се е наело с отглеждането на момичето откакто то е било на 8 месеца, въпреки че властите у нас са поискали връщането му в България при биологичните му родители.
Съдията обаче сметнал, че момичето не познава истинското си семейство, а вече е свикнало с британските си осиновители и говори английски, и би било неправилно да се върне в България.
Момиченцето е родено през ноември 2012 г., когато майка му е на 16 години, като заедно с роднините си се е занимавала с престъпна дейност. Месеци, след като го родила, през юни 2013 г., тя напуснала острова и изоставила дъщеря си. Малко след това британците започнали да се грижат за бебето.
В България тийнейджърката е била под полицейска закрила, но по време на бременността си успяла да избяга и да замине за Великобритания заедно с други членове на семейството си.
В момента тя не иска да си получи детето. Агенцията за социално подпомагане в София е посочила, че ако момиченцето бъде върнато в България, то ще бъде изпратено при приемно семейство или в детски дом.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
27.03 2016 в 18:31
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
26.03 2016 в 21:31
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
26.03 2016 в 21:02
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Спряха трамваите в Лайпциг до утре, след като жегата разтопи релсите
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Ден 474: Блато. Канадските дневници на Райна Александрова
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо