В понеделник вечерта наш специализиран военномедицински екип е бил обект на тероистичен акт от ислямитка група в Мали. Това съобщи за Нова тв Славчо Велков, експерт по сигурността. По обясненията му екипът е бил под обстрал близо два часа.
Нападението е било над щаба на международните сили за сигурност близо два часа. Щабът се помещава в хотел в Бамако.
Според Велков благодарение на адекватната реакция на службите там българите са живи и здрави.
В понеделник от Министерството на отбраната съобщиха в понеделник, че щабът на Мисията на Европейския съюз за обучение на силите за сигурност на Мали в Бамако е бил подложен на обстрел с леко стрелково оръжие. Атаката е била в 18.33 часа местно време (20.33 часа българско време). От МО обясниха, че няма опасност за живота на българските медици.
Екипът от четирима специалисти се състои от трима офицери и жена сержант.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
24.03 2016 в 03:29
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци