Заслужена победа над Хърватия и осминафинал за Мексико

Деян Спасов 24 юни 2014 в 00:54 2413 0

Мексико победи Хърватия с 3:1 и се класира на осминафинал след голове на Маркес, Гуардадо, Ернандес и Перишич за хърватите в ключов мач от група "А" на Световното първенство в Бразилия.

Мексиканците започнаха по-добре двубоя с няколко положения пред вратата на Стипе Плетикоса. Първото полувреме премина на високо темпо и двата отбора разчитаха на здрави единоборства. Постепенно Хърватия успокои играта и владееше повече топката, но не намираше верния път към вратата.

Втората част премина на още по-бързо темпо и с повече положения за двата отбора . Пред вратата на Очоа няколко шанса се откриха пред Марио Манджукич, а в последния половин час от мача селекционерът на Мексико Мигел Ерера пусна в игра Хавиер Ернандес Чичарито, върху когото падна тежестта в нападението на символичните гости в мача.

В 70-ата минута капитанът на Мексико на трето поредно световно първенство Рафаел Маркес надскочи защитата на Хърватия след изпълнение на корнер и отбеляза важен гол за отбора си, с който го поведе към победата и към място на осминафиналите.

Три минути след гола на Маркес вдъхновеният тим на Мексико използва грешки в отбраната на възпитаниците на Нико Ковач и отбеляза втори гол чрез Гуардадо, след който до голяма степен интригата в мача вече приключи.

В 82-рата минута Хавиер Ернандес сложи окончателно точка на спора с добро пласиране в наказателното поле и гол с глава.

Малко преди последния съдийски сигнал почетен гол за Хърватия отбеляза Иван Перишич, а минути след това Ребич получи директен червен картон след грубо нарушение.

След победата Мексико се класира за осминафиналната фаза като втори отбор от група "А" и ще се опита да достигне четвъртфинал за първи път от 1986г. насам.

Състави:

Хърватия: Стипе Плетикоса, Даниел Пранич (Йелавич), Ведран Чорлука, Деян Ловрен, Дарио Сърна, Шиме Върсалко (Ковачич), Иван Ракитич, Лука Модрич, Иван Перишич, Марио Манджукич, Ивица Олич (Ребич)

Мексико: Гилермо Очоа, Ектор Морено, Рафаел Маркес, Франсиско Родригес, Хосе Васкес, Паул Агилар, Ектор Ерера, Мигел Лаюн, Андрес Гуардадо (Фабиан), Орибе Пералта (Пена), Джовани дос Сантос (Ернандес)

Ако имате какво да кажете на тема "Мондиал 2014", може да го направите в новата игра на OFFNews! Направете видео коментар и го качете в OFFTube и може да спечелите Sony Xperia M и Sony Xperia Tablet Z.