Волейболистите на България победиха Русия на Европейските игри

OFFNews 20 юни 2015 в 17:15 13502 6

Георги Братоев разпределя играта при българска атака днес; Снимка: Cev.lu

Волейболните национали на България, които играят на европейските игри в Баку, постигнаха престижна победа над Русия с 3:1 (25:22, 18:25, 25:23, 25:17) и запазват шансове да продължат напред на Европейските игри в Баку, Азербайджан.

Това беше трети успех за отбора на треньора Николай Желязков в група "В", както и първата загуба на руснаците в Баку. Диагоналът на България Жани Желязков записа 20 точки, а Тодор Алексиев добави 17. Валентин Братоев завърши с 15 точки.

Русия остава начело в класирането в групата с девет точки, но България вече има осем и е на втора позиция.

Ключов за изхода на мача днес се оказа третият гейм. Той се превърна в игра на нерви и преследване в резултата. Националите рискуваха повече на сервис, което им даде възможност да бъдат по-организирани и прецизни на блок и в защита.

Отборът на България излезе много по-уверен в последната част. Грешките бяха изчистени, а руснаците така и не успяха да се възстановят от поражението в третия гейм. Националите ни водеха от самото начало и без проблеми затвориха гейма и мача.

В последния си мач от групата момчетата на Николай Желязков ще играят в понеделник срещу Словакия.