Най-силната полска тенисистка Агниешка Радванска спечели турнира по тенис за жени в Дубай.
В спора за титлата полякинята надигра Юлия Гьоргес от Германия със 7:5, 6:4, като мачът продължи час и 44 минути.
С успеха си Радванска ще се изкачи с едно място в световната ранглиста и от началото на следващата седмица ще е №5, съобщава racketi.com.
Титлата е осма в кариерата на полякинята. За успеха си тя взе 470 точки за световната ранглиста и чек за 446 778 долара.
Следващата седмица Радванска ще участва на турнира в Куала Лумпур, където е водачка в схемата. Там сред участничките е и втората ни ракета Елица Костова.
Финалистката Гьоргес останаха 320 точки и 242 815 долара от наградния фонд в Дубай.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец