Цветана Пиронкова се изкачи от №102 в световната ранглиста до №71 след участието си на "Ролан Гарос".
Българката достигна за пръв път до 1/4-финала на турнира от Големия шлем.
Очакваше се тя да влезе в Топ 70 при днешното пренареждане на класацията, но японката Нао Хабино, която достигна полуфиналите на турнира в Бол, я изпревари.
Така все още не е сигурно, че пловдивчанката ще спечели виза за участие в Олимпийските игри в Рио де Жанейро през август. Тя има същия брой точки като Су Вей Сие - 944.
За Игрите се класират първите 56 в света, но не повече от 4 състезателки от една страна. Така последната, която печели виза засега е 64-ата в света Камила Джорджи. Първата чакаща е Хабино, след която са Пиронкова и Су Вей Сие.
Възможно е 34-ата в света Каролине Вожняцки (Дания) да не получи квота, тъй като не изпълнява критериите за участие на Олимпийски игри, а и за основната схема в Рио има още осем покани, които ще се дават според различни критерии, но ако не бъдат запълнени, ще бъдат раздадени на тенисистките, според подреждането им в световната ранглиста. Това дава шанс на Пиронкова.
Международната федерация ще информира националните федерации кои състезателки са получили право да участват на Олимпиадата до идната сряда.
Григор Димитров, който отпадна още в първия кръг на "Ролан Гарос", остава №36 в света.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
27668
1
06.06 2016 в 09:51
Pornhub разкри руската братушка: Гледат основно трансджендър порно
Насилник крещял на жена си, докато я пребива: Аз казах ли ти, че ако ме излъжеш, ще те убия
''Зелено движение'' предлага намаляване на възрастта за гласуване от 18 на 16 години
''Зелено движение'' предлага намаляване на възрастта за гласуване от 18 на 16 години
Американски посланик: Европа има нужда от електрошок, много харчи
Терзиев ще чисти в Люлин в събота: Омръзна ми, на кмета на района все някой друг му е виновен