Левски приключи лагера си в Кипър с размазваща победа

Васил Георгиев 16 януари 2012 в 17:36 1748 0

Борислав Цонев, Снимка Сергей АНТОНОВ
Футболният Левски приключи първия си подготвителен лагер преди пролетния полусезон с размазваща победа. В първата си проверка от началото на подготовката "сините" победиха третия във Втора дивизия на Кипър Агия Напа с 9:0. Съперникът на Левски излезе за мача с повечето си резервни футболисти. Още до почивката резултатът бе 4:0 за българския отбор. Както предварително бе обявил, треньорът Николай Костов пусна в двете полувремена два различни състава, с което даде шанс за изява на почти всички играчи, които участваха в лагера. Заради контузии двубоя пропуснаха Симеон Райков, Кирил Акалски и Стефан Станчев, а в игра не се появи и четвъртият вратар Димитър Илиев. От стартовата единадесеторка с два гола се отличи Тони Калво, а по един добавиха Иван Цветков и Дарко Тасевски. За втората формация сред реализаторите се записаха близнаците Борислав и Радослав Цоневи, като първят вкара от дузпа, както и Тодор Христов, Арш и 15-годишният Антонио Вутов, който също вкара от дузпа. Отлични впечатления с играта си оставиха 16-годишните Борислав и Радослав Цоневи, както и Антонио Вутов. Съставът на Левски през първото полувреме Пламен Илиев, Дъстли Мюлдер, Йордан Милиев, Сержиньо Грийн, Нуно Пинто, Христо Йовов, Владимир Гаджев, Даниел Младенов, Дарко Тасевски, Тони Калво и Иван Цветков. Съставът на Левски през второто полувреме Божидар Митрев, Христо Попадийн, Александър Башлиев, Иво Иванов, Орлин Старокин, Даниел Димов, Радослав Цонев, Антонио Вутов, Борислав Цонев, Тодор Христов, Шюрд Арш (74-Жак Коен)