
Столичният общински съвет (СОС) ще присъди посмъртно званието “почетен гражданин на София” на футболните легенди Георги Аспарухов-Гунди и Никола Котков-Котето.
Докладът с номинациите ще бъде внесен от шефката на комисията по култура Малина Едрева, а тайният вот ще се проведе на предстоящата сесията в четвъртък - 11 септември.
Освен заради приноса им в спорта футболните легенди на "Левски" и националния отбор на България - Гунди и Котков, ще бъдат обявени за почетни софиянци и заради 100-годишния юбилей на "Левски".
На 30 юни тази година се навършиха 43 г. от смъртта на двамата в автомобилна катастрофа край прохода Витиня.
Очаква се близките им да получат отличията на тържествената сесия на СОС за Деня на София на 17 септември.




























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Сметната палата ще проверява Пеевски по сигнала на Демерджиев
Терзиев се похвали с нови тротоари, колкото половин Борисова градина
Гюров пита Радев: Защо МВР мълча за атаката срещу деца от еврейски произход в Банско
Инвеститорите обжалват събарянето на 12 сгради на Баба Алино