Гришо е на 1/2 финал в Стокхолм след обрат (видео)

Деян Спасов 17 октомври 2014 в 21:49 8814 1

Най-добрият български тенисист продължава успешната си защита на миналогодишната титла в Стокхолм. Григор Димитров победи американеца Джак Сок след 5:7, 6:4, 6:3 в труден четвъртфинален двубой.

След победата Димитров си осигури 90 точки за световната ранглиста, а в полуфиналния двубой ще срещне Бърнард Томич.

До този момент българинът и година по-младият от него американец не бяха играли един срещу друг, но всички специалисти преди срещата считаха Григор за абсолютен фаворит срещу 51-вия в световната ранглиста.

Тя обаче не премина въобще леко за българския тенисист.

Нашенецът изглеждаше уверен през първия сет. Не показваше толкова впечатляваща игра при разиграванията, колкото отлични сервиси при подаванията си. При 4:4 Димитров затвърди представянето си и взе сервис гейма си на 0, като по този начин заяви категорично, че иска скоро да затвори сета.

Сок обаче не допусна пробив и изравни - 5:5. В добавка на това американецът с отлични отигравания успя да пробие първата ни ракета - 6:5 и след това взе и собственото си подаване за 7:5.

Във втория сет обаче първата ни ракета покачи качеството на игра. В четвъртата част той изпълни триков удар между крака, с който поведе с 3:2 и вдигна публиката на крака, а противникът му дори го поздрави специално за отиграването.

Впоследствие частта беше оспорвана до самия й края, но Димитров съумя да я затвори при 6:4 и изравни общия резултат в първия двубой между двамата тенисисти.

Труден сервис гейм при 3:3 бе преломният момент в последния сет, но Григор успя да поведе с 4:3. След това явно вече притеснен Сок допусна грешки при подаването си и нашенецът добави и пробив за 5:3, малко след което безпроблемно фиксира 6:3 и гарантира мястото си в следващата фаза на турнира в Стокхолм.

Двата удара, с които Григор Димитров вдигна публиката в Швеция на крака тази вечер: