Бразилия победи Хърватия на старта на Световното (видео)

Ивайло Анев 13 юни 2014 в 01:15 3151 0

Домакинът на Световното първенство по футбол Бразилия започна с победа над Хърватия участието си на шампионата.

Бразилия започна по мечтан начин Световното първенство по футбол и победи с 3:1 Хърватия в мача на откриването пред над 60 хиляди зрители на стадион „Арена Сао Пауло“.

Двубоят тръгна лошо за домакините. Хърватският тим поведе в резултата още в 10 минута, след автогол на Марсело.

Последва преса на бразилския тим, който не е губил официален мач у дома от 2002 г. Така в 29 минута Неймар изравни резултата.

21 минути преди края на мача съдията даде спорна дузпа в полза на домакините. Неймар стреля в десния ъгъл на вратата, Плетикоса усети посоката, но успя само да избие топката във вратата си.

В добавеното време на мача Оскар вкара трети гол, след като малко преди това Марцело Брозович беше близо до изравнително попадение, но Жулио Сезар спаси.

Бразилия - Хърватия 3:1
0:1 Марсело (11-автогол)
1:1 Неймар (29)
2:1 Неймар (71-д)
3:1 Оскар (90)

Ако имате какво да кажете на тема "Мондиал 2014", може да го направите в новата игра на OFFNews! Направете видео коментар и го качете в OFFTube и може да спечелите Sony Xperia M и Sony Xperia Tablet Z.