20 ранени полицаи и 50 арестувани на атинско дерби

19 март 2012 в 10:45 1271 0

Заради безредиците мачът в Атина беше спрян. Снимка: ЕРА/БГНЕС
Голямото дерби на гръцкия футбол между Панатинайкос и Олимпиакос беше прекратено снощи заради безредици на стадиона в Атина. Поне 20 полицаи бяха ранени при сблъсъците и над 50 запалянковци бяха арестувани след безредиците. Три пожарни коли гасиха пожара по трибуните, предизвикан от коктейли "Молотов". Второто полувреме на двубоя започна с 45-минутно закъснение, заради атаки от страна на феновете на Панатинайкос с ракети към органите на реда. Ситуацията беше овладяна и реферът Анастасиос Какос даде началото на втората част. Но в деветата минута съдията беше принуден да прекрати дербито и да прибере футболисите в съблекалните, защото ракети и петролни бомби избухнаха в близост до терена. Атаката започна след гола за 1:0 за символичните гости от Олимпиакос на Джамел Абдун в 51-ата минута. Панатинайкос е заплашен от тежко наказание. Дисциплинарната комисия към гръцката федерация ще заседава във вторник по казуса. Пао вече бе санкциониран за безредици този сезон и играха мачове при закрити врата. Правилникът предвижда отнемане на точки от актива на виновния клуб и глоба от 120 до 180 хиляди евро. Олимпиакос очаква служебна победа с 3:0, която ще увеличи преднината на отбора пред втория Панатинайкос на 6 точки, дори да не бъде взето решение за отнемане на точки. "Това, което се случи е срам за футбола. Това е един от най-лошите моменти в историята на спорта в Гърция. Изобщо не искам да го коментирам. Като професионалисти трябва да се опитаме да спечели мачовете до края на сезона и да се борим за място в квалификациите на Шампионската лига", заяви капитанът на Панатинайкос и гръцки национал Костас Кацуранис.