Сапьори от Министерството на отбраната започват контролирано взривяване на негодни боеприпаси от склада на ВМЗ-Сопот в базата в Иганово.
Складът на ВМЗ-Сопот се взриви на 21 март. В него по това време се съхранявали 2000 неуправляеми снаряда. Инцидентът се размина без жертви, тъй като по това време в складовете не е имало работници.
Контролираните взривове, които започват от днес, ще продължат няколко дни. Това ще стане на полигон край селото. Районът ще е отцепен. На 21 март вечерта в склад на ВМЗ се взривиха неуправляеми ракетни снаряди и други боеприпаси. Основната версия, по която работи прокуратурата е, че експлозията е предизвикана от пожар, но все още не е ясно дали той е умишлен.
Периметърът, където има и хипотетична възможност да има невзривени изделия от склада, се охранява и до сега от служители на полицията в Пловдив.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Москва удари Киевска област с Орешник, най-малко 4 жертви на руските атаки
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро