Радев отива на посещение в Германия, жена му ще го придружава

OFFNews 03 February 2017 в 13:15 20423 4
Радев отива на посещение в Германия, жена му ще го придружава

Снимка БГНЕС

Румен Радев и Десислава Танева

На 6 февруари президентът на Румен Радев ще бъде на официално посещение във Федерална република Германия. Държавният глава ще бъде придружаван от съпругата си Десислава Радева, съобщават от пресцентъра на президента. 

В Берлин българският държавен глава ще разговаря с Федералния президент Йоахим Гаук, а по-късно двамата ще дадат съвместна пресконференция.

В рамките на визитата Румен Радев ще вземе участие в откриването на Икономически форум за България. Във форума, който е организиран от Германската индустриално-търговска камара, участие ще вземат представители на над сто немски компании.

В програмата на посещението са предвидени още срещи на президента Радев с председателя на Германо-българския форум Гернот Ерлер , а така също и с Негово Високопреосвещенство Антоний - Западно и Средноевропейски митрополит.

По време посещението си българският президент ще бъде придружаван от министъра на външните работи Ради Найденов, министъра на икономиката доц. д-р Теодор Седларски.

    Най-важното
    Всички новини
    X

    Кога ще свърши войната? Фронтова линия с Камен Невенкин