Президентът Румен Радев призова българите да участват в изборите, за да не допуснат купения и корпоративен вот да определя бъдещето им.
"Огромният брой недействителни бюлетини на първи тур и множеството сигнали за купени гласове компрометират самото доверие в изборния процес. Ще поканя ръководството на ЦИК, органите на реда и парламентарно представените политически партии, за да обсъдим всички пропуски в изборния процес", каза още държавният глава в деня на балотажите.
Той допълни, че отново е имало нежелание за въвеждането на машинното гласуване.
„Този вид гласуване би решил въпроса с огромния брой недействителни бюлетини. Това са недопустими проценти”, каза още президентът.
Според него е много важно хората да имат доверие в изборния процес.
Следете новините ни в :„Голяма част от хората не гласуват, защото не вярват, че техният вот се зачита”, поясни Радев.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
24551
2
03.11 2019 в 14:36
7811
1
03.11 2019 в 11:06
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск