НС избра представителите за международните организации

Елена Николова Последна промяна на 09 септември 2021 в 11:10 1251 0

Днес парламентът избира депутатите, които ще представляват България в международните организации. Представителите се избират за срок до определянето на нови от следващото Народно събрание. 

За представители на България в НАТО народните представители избраха:

 За ръководител на българската делегация бе избран Велизар Шаламанов (ДБ).  Негови заместници са Андрей Михайлов (ИТН), Христо Гаджев (ГЕРБ), Атанас Зафиров (БСП), Джейхан Ибрямов (ДПС) и Румен Йончев (ИБГНИ)

За членове на постоянната делегация на НС в Парламентарната асамблея на организацията за сигурност и сътрудничество в Европа:

За ръководител Десислава Атанасова (ГЕРБ), за зам.-ръководител Александър Рашев (ИТН), за зам.-ръководител Кристиан Вигенин (БСП), Антоанета Цонева (ДБ), Имрен Мехмедова (ДПС), Ахмед Ахмедов (ДПС), Данаил Георгиев (ИБГНИ), Даниел Митов (ГЕРБ), Димитър Данчев (БСП), Павела Митова (ИТН)

За членове на постоянната делегация на НС в Парламентарната асамблея на Съвета на Европа:

За ръководител Димитър Гърдев (ИТН), Радостин Василев (ИТН), Екатерина Захариева (ГЕРБ), Александър Ненков (ГЕРБ), Красимир Вълчев (ГЕРБ), Крум Зарков (БСП), Явор Божанков (БСП), Атанас Славов (ДБ), Стефан Тафов (ДБ), Хамид Хамод (ДПС), Николай Хаджигенов (ИБГНИ)

Парламентарната асамблея на Съвета на Европа е един от двата главни органа на Съвета на Европа. Правомощията й се простират до възможността да разследва, препоръчва и съветва, като препоръките й в областта на човешките права имат изключителна тежест за европейската политика.

Фокус на есенната сесия на ПАСЕ е правото на здравословна среда, както и климат и миграция.

За членове на постоянната делегация на НС в Интерпарламентарната асамблея по православие:

Васил Апостолов (ИТН), Радомир Чолаков (ГЕРБ), Борислав Гоцанов (БСП), Иван Димитров (ДБ) и Юлиян Ненков (ИБГНИ)

За членове на постоянната делегация на НС в Процеса за сътрудничество на Югоизточна Европа:

Тошко Йорданов (ИТН), Иво Атанасов (ИТН), Деница Сачева (ГЕРБ), Филип Попов (БСП), Борислав Сандов (ДБ), Сизгин Мехмед (ДПС), Светослав Колев (ИБГНИ)

За членове на постоянната делегация на НС в Черноморрско икономическо сътрудничество:

Кирил Симеонов (ИТН), Димитър Главчев (ГЕРБ), за ръководител Петър Кънев (БСП), Владислав Панев (ДБ), за зам.-ръководител Рамадан Аталай (ДПС)

За членове на постоянната делегация на НС в Съюз на средиземноморието:

Делян Добрев (ГЕРБ), Станислав Анастасов (ДПС)

За членове на постоянната делегация на НС в Интерпарламентарен съюз:

За ръководител Ива Митева (ИТН), Виктория Василева (ИТН), за зам.-ръководител Румен Христов (ГЕРБ), Веска Ненчева (БСП), Мая Манолова (ИБГНИ)

За членове на постоянната делегация на НС в Централноверопейска инициатива:

Любомир Каримански (ИТН), Томислав Дончев (ГЕРБ), Атанас Костадинов (БСП), Катя Панева (ДБ), Павлин Кръстев (ДПС)

За членове на постоянната делегация на НС в Парламентарната асамблея по франкофония:

Ивайло Вълчев (ИТН), за ръководител проф. Георги Михайлов (БСП),  Стефан Тафров за зам.-ръководител (ДБ), Мария Капон
(ИБГНИ)

Най-важното
Всички новини
Най-четени Най-нови