По покана на Сергей Станишев днес в Париж се провежда среща на лидерите на партиите от семейството на ПЕС.
На нея те обсъждат предложената от него Пътна карта за нов дневен ред на Европа след Брекзит.
По този повод Станишев ще проведе и двустранна среща с лидера на лейбъристите Джереми Корбин.
Форумът е организиран с домакинството на Френската социалистическа партия и на нейния председател Жан-Кристоф Камбаделис, който е и вице на Станишев в ПЕС.
За първи път на лидерски формат присъства и новоизбраният лидер на БСП Корнелия Нинова.
„Ще приветствам Нинова сред европейските лидери и ще я представя като човек, който отстоява целите си. В нейно лице опозицията в България получи видимо лидерство“, заяви Станишев преди срещата.
След лидерската среща ще се проведе конференция за бежанците, на която ще присъстват редица неправителствени организации, както и представители на прогресивни партии от Арабския свят.




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
25374
2
09.07 2016 в 00:26
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му
Никола Цолов се запътва към Формула 1, пишат испански медии