МОСВ: Бивши зам.-министри са преназначени тайно за шефове на дирекции

OFFNews 15 May 2021 в 14:00 6316 0
МОСВ: Бивши зам.-министри са преназначени тайно за шефове на дирекции
Министерство на околната среда и водите. На малката снимка: служебният министър Асен Личев

Освободени заместник-министри в Министерството на околната среда и водите (МОСВ) тайно са назначени за директори на дирекции в министерството, съобщи пресцентърът на институцията, сега ръководена от служебния министър Асен Личев.

"При проверка на щатното разписание на МОСВ се установи, че бившите зам. – министри на МОСВ Славея Стоянова и Илияна Тодорова са си пазели местата като държавни служители.

Без да бъде оповестено, те са били освободени като заместник министри и възстановени съответно като директори на дирекциите “Управление на отпадъците и опазване на почвите” и “Управление на водите", се казва в съобщението.

От текста му не става ясно кога са извършени промените.

Същият беше случаят с Десислава Трифонова, която беше отстранена като шеф на Българската агенция за инвестиции (БАИ). Трифонова се завърна на щатното си място в Държавен фонд "Земеделие", което е заемала, преди да оглави БАИ.

    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    Няма коментари към тази новина !

     
    X

    Емил Дечев: Няма наши хора. Има престъпления.