Депутатите гласуват днес 1,2 млрд. лева за Националната електрическа компания. НЕК трябва да плати с държавната помощ поръчаните на Русия реактори за АЕЦ "Белене".
Министрите решиха държавата да не бави изпълнението на спечеления от Русия арбитраж, заради прекратения строеж на АЕЦ „Белене“ и да плати на „Атомстройекспорт“, присъдените ѝ над 1,2 млрд. лева. Сутринта извънредно Министерският съвет прие проектозакон за отпускане на заем, с който да бъде изплатена сумата за оборудването.
За да отпусне държавата подобна сума на търговско дружество, трябва и разрешение от Брюксел.
Още по темата
Петкова: Ако не платим на Русия, излагаме енергийната система на риск
Лъчезар Богданов: Когато държавата греши, плащаме всички ние
Неплащането на реакторите води до рискове, предупреди енергийният министър (стенограма)
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
23485
2
21.09 2016 в 08:15
Санкциите срещу Русия удариха самолетостроенето й. Производството на нови лайнери зацикли и дори спря
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Санкциите срещу Русия удариха самолетостроенето й. Производството на нови лайнери зацикли и дори спря