
Брюксел предупреди, че са възможни сериозни бюджетни проблеми. Това е констатацията в препоръки на Съвета на министрите на икономиката и финансите към България, съобщава БНР.
Те са част от така наречения "Европейски семестър" за координация на фискалните и икономическите политики на страните от Евросъюза.
Според тях страната ни трябва да засили бюджетните мерки с оглед на възникващите отклонения от изискванията и да въведе цялостна стратегия за повишаване на събираемостта на данъците и справяне със сенчестата икономика.
Бюджетните прогнози на правителството са основани на оптимистични сценарии, е отбелязано още в документа, в който се съдържа и предупреждение за риск от отклоняване от бюджетните цели.
България беше представена на заседанието от финансовия министър Петър Чобанов, който отказа коментар пред медиите.






























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
09.07 2014 в 09:42
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
08.07 2014 в 19:27
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
08.07 2014 в 19:07
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Пациентите не са длъжни да осигуряват кръводарители, за да получат лечение
Словакия забранява социалните мрежи за деца под 16 години
Евтино, но пълно с вода: проверка откри проблеми в сирената от ''Кошница с грижа''
Магазини на мигранти затвориха в знак на протест срещу Алтернатива за Германия
Кола се вряза в пешеходци в Кан, има жертва и ранени
Потвърдиха забавянето на вторите осем F-16, правителството иска неустойка
Зеленски: Благодаря Ви, Илияна Йотова