"Хората винаги питат: "Какво можем да направим за замърсяването?" Ето един бърз отговор - яжте по-малко месо. Аз намалих своята консумация, затова знам, че и вие можете".
Това написа актьорът и политик Арнолд Шварценегер във Фейсбук, като публикува и свое кратко клипче, в което призовава хората да се борят с парниковия ефект, като ядат по-малко месо.
"За да избегнем катастрофата, трябва да променим начина си на пътуване, да подобрим източниците си на енергия и да мислим какво ядем. Производството на месо допринася за 15% от парниковите газове на планетата, а честата консумация на месо може да доведе до здравни проблеми, затлъстяване и т.н. Моля ви, яжте по-малко месо. По-малко жега. Повече живот", гласи част от посланието му във видеото.
Клипчето обаче предизвика много подигравателни и критични коментари, изтъкващи че като културист Шварценегер сигурно е изял повече месо в живота си от всеки друг човек на Земята.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18548
1
18.11 2016 в 21:40
Три тела открити в общежитие в Угърчин
Демографът Магдалена Костова: С раздаване на пари раждаемост не се подобрява
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
СВО идет по плану: ВСУ спря тока в Севастопол
Еньовден е, днес не се работи, хиляди черпят за имен ден
Американският Сенат символично задължи Тръмп да пита Конгреса, ако иска да воюва с Иран