Евродепутати и младежи от Брюксел направиха нов кавър на популярната песен „Happy” на рапъра Фарел Уилямс.
Клипът е част от кампания, наречена „HappyVoting”, която има за цел да привлече повече млади европейци да дадат своя глас на изборите през май, съобщава EurActiv.
Видеото е заснето в столица на Европейския съюз - Брюксел, като голяма част от кадрите са около и в сградата на Европарламента.
С евродепутатите танцуват още строителен работник, учител, счетоводител, нудист, травестит, студент и деца.
Идеята на клипа е да представи многообразието в ЕС.
Избирателната активност намалява още от първите избори за Европейски парламент, които са били проведени през 1979 г. През 2009 г. тя спадна до рекордните 43%, когато се отчете и най-сериозното намаляване на младежката активност. Тогава тя се понижи от 33% на 29%.




























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
17.04 2014 в 00:33
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
16.04 2014 в 20:06
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Който взел - взел! Но вече строго ще контролираме, обеща Шишков
Който взел - взел! Но вече строго ще контролираме, обеща Шишков
Външният министър: България не просто ще участва в ЕС и НАТО, а ще допринася за стабилността и единството им
Радев предлага на НС да разреши разполагането на 8 US самолета в 'Безмер'
US самолетите: ПП пита Радев къде са американските визи, ДБ настоява за КСНС
Който взел - взел! Но вече строго ще контролираме, обеща Шишков