Московска барманка отива на съд заради шега с руски козунак

OFFNews 14 April 2026 в 10:10 6733 11
Момичето и

Снимка Газета. ру

Момичето и "провинението" ѝ

Московчанка отива на съд, след като публикува кратко видео в социалните мрежи на наргиле, поставено върху традиционен руски десерт, подобен на козунак - кулич.

Десертът се приготвя на Великден. Срещу младата жена е образувано наказателно дело, съобщава Следственият комитет на Русия, предаде Радио "Свобода".

Момичето е обвинено за нарушаване на правото на свобода на съвестта и вероизповеданията. Тя работи в московски бар, откъдето публикува краткото си видео, придружавайки го с надпис: „Дори Христос би възкръснал от такова нещо“.

Публикацията привлече вниманието на прокремълски блогъри, сред които и Владислав Поздняков - основател на признатата в Русия за екстремистка организация "Мъжка държава".

След разпространението на личните ѝ данни от блогърите жената изтри съдържанието, извини се и публикува честитка за Великден.

От Следствения комитет заявиха, че самоличността на обвиняемата е установена и в най-скоро време тя ще бъде доведена за разпит.

Вечерта на 13 април агенция „Москва“ публикува видео, в което задържаното момиче се извинява. В клипа тя заявява, че „много съжалява за постъпката си“.

Потенциалните наказания са глоба до 500 000 рубли, задължителен общественополезен труд или лишаване от свобода.

    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    2985

    11

    Джендо Джедев

    14.04 2026 в 16:52

    dolivo,

    Религията е паразит по вярата на хората, а Църквата - паразит по религията.

    24373

    10

    dolivo

    14.04 2026 в 16:06

    всичко човешко е покваряемо.

    не бъркайте вярата с институцията.

    От КГБ поп по гнусно няма.

    2985

    9

    Джендо Джедев

    14.04 2026 в 15:12

    Маги,

    Е, поне се барат за големи христиЕни. А иначе ясно - християнлъкът им е точно колкото да се напукат по Коледа и по Великден, не повече.

    2247

    8

    Деспин Митрев

    14.04 2026 в 13:40

    Антихристите защитават вярата. Паляци.

    2615

    7

    Маги Стралска

    14.04 2026 в 13:34

    християнски.... определено не са.....

    2985

    6

    Джендо Джедев

    14.04 2026 в 12:32

    Тия станаха християнски халифат. Пфффхахахаха! :D

    7243

    5

    Пакоджет

    14.04 2026 в 11:58

    Гласувайте с разум! А не за такива като старшина Кемтрейлс и костя, които мечтаят тук да е подобна сатрапия!

    -1243

    4

    Октим

    14.04 2026 в 11:50

    Най-болното е, че мнозинството в България мечтае за подобен концлагер и прави всичко възможно да се “настани“ в него!

    10599

    3

    stanimir_13

    14.04 2026 в 11:36

    Ако гласувате за Радев и тук може да достигнем такива върхове на "религиозност".

    4057

    2

    IvoIvo

    14.04 2026 в 11:14

    Лудост!