Младеж от Саудитска Арабия свали над 320 кг, след като беше хоспитализиран през август миналата година, предаде Си Ен Ен.
Тийнейджърът влезе в болница по нареждане на крал Абдула бин Абдул Азис.
Преди да започне лечението си, Халид Шаари тежал 610 кг, не можел да се движи самостоятелно и не бил ставал от леглото си в продължение на 3 години.
С помощта на медици, след постъпването на младежа в болница, състоянието му започнало да се подобрява. Имало напредък във функциите на белите дробове и сърцето, намалели възпаленията и се увеличила силата на мускулите, а скоро след това тийнейджърът започнал отново да движи краката си.
Специално за младия пациент била изработена огромна количка, с чиято помощ той се възстановявал.
Въпреки че все още не може да се изправя от стола, Халид вече може да излиза извън дома си.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен