Кметът на столичния район "Изгрев" Делян Георгиев обяви, че въпреки изтеклия договор за сметосъбирането, криза с боклука в неговия район няма да има.
"В тази трудна ситуация, успях на базата на лични контакти и много усилия, да подсигуря дори повече от нужната ни специализирана техника, което граничеше с невъзможното. Корпоративният интерес направи така, че изведнъж от пазара “изчезнаха” камиони, снегорини и т.н., а колеги кметове един по един отказваха съдействие от страх и притеснения", обяви вчера кметът. Георгиев публикува видео на строената на улицата почистваща техника, която бе официално открита под аплодисменти и фойерверк.
Върху камионите са опънати големи транспаранти с надпис "Изгрев може".
В район "Изгрев" влизат кварталите "Изток", "Изгрев"'и "Дианабад".
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2956
1
05.12 2025 в 12:48
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци