

Зоопаркът в Бургас предлага капибарата Kapi да бъде новият маскот на "Eвровизия".
Въпреки че капибарата не е местно животно за града, от парка са убедени, че това е правилният избор.
"Евровизия събира различни държави, култури и хора около една сцена и една музика. А капибарата сякаш прави същото — спокойна, добронамерена и винаги готова да бъде приятел с всички", пишат мераклиите във Фейсбук.

По думите им Kapi вече е любимец на социалните мрежи. А с малко бургаски дух и много музика може да стане любимец и на Европа - защото понякога не е нужно да си най-шумният, за да те забележат.
"Достатъчно е да имаш харизма. Бургас носи морето. Евровизия носи музиката. Kapi носи настроението", казват от зоопарка.
Преди няколко дни от Държавният куклен театър в Бургас пък предложиха гларус да бъде символ на песенния конкурс. Кое животно ще спечели този двубой и ще се присъединят ли други, още не е ясно.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Новите електрически влакове на Škoda Group вече превозват пътници
ЕС планира най-мащабния пакет от санкции срещу Русия
Тръмп съкращава военните учения с Южна Корея, имал добри отношения с Ким Чен-ун
Задържаха 51-годишен мъж, застрелял куче в Димитровград