Астрофизици, работещи с данни от орбиталния телескоп „Кеплер“, откриха в две земни системи три суперземи, които се намират в зона на потенциална обитаемост.
За откритието съобщи НАСА, а списание Science публикува статия с описание на екзопланетите.
В системата Кеплер-62 са открити 5 екзопланети.
На повърхността на три от тях - Кеплер-62b, Кеплер-62c и Кеплер-62d, е невъзможно да съществува течна вода. Но останалите две - Кеплер-62e и Кеплер-62f, най-вероятно са покрити с океани.
Кеплер-62e и Кеплер-62f не приличат на планетите от Слънчевата система. Те са покрити от безбрежни океани. В тях може да има живот, но може ли той да породи технологична цивилизация? Животът на такива светове ще протича под водата, без достъп до метали, електричество или огън. Но все пак напълно е възможно безкрайната изобретателност на еволюцията да е извела живота на такива планети на технологично ниво, което да ни изуми, коментира Лиза Калтенегер от Астрофизическия институт в Хайделберг.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
20.04 2013 в 00:48
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
19.04 2013 в 16:44
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Президентът за спирането на помощта за Украйна: Първо е нашата сигурност, нямаме излишно оръжие
Иран затваря Ормузкия проток до второ нареждане, Тръмп плаши с ''много здрав'' удар още тази вечер
Външният ни министър: С Муцунски аз говоря на български, разбираме се чудесно
Иран затваря Ормузкия проток до второ нареждане, Тръмп плаши с ''много здрав'' удар още тази вечер
Външният министър: Има единна позиция на цялото правителство за Украйна
Външният министър: Има единна позиция на цялото правителство за Украйна