ДПС осъжда остро палежа на параклиса "Св. Георги" край град Сопот. Това се казва в декларация на Движението.
Лидерът на ДПС Лютви Местан квалифицира деянието като "вандалщина" и "несъвместима с реда и морала ексцесия". Според него "унищожените икони и църковна утвар са не просто загуба на знаци на духовността, но и погубена култура, поругана религиозна святост". За ДПС проявите на хулиганство и нарушаването правата на гражданите са проблеми, към които движението е еднакво непримиримо.
Лидерът на партията сподели съпричастността си към миряните от Карловската духовна околия и призова властите да вземат мерки да бъдат разкрити самоличностите на извършителите на злодеянието.
Този вандалски акт е особено осъдителен от страна на движението, тъй като цели обтягане на междукултурните и междурелигиозните отношения в българското общество. Според Местан обаче тази провокация няма да постигне целите си.
"ДПС призовава всички български граждани, независимо от вярата, която изповядват, да осъдят вандалския акт, а властите незабавно да разкрият както извършителите, така и поръчителите", завършва своето изказване Лютви Местан.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
03.07 2015 в 10:34
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
03.07 2015 в 10:19
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие
Украйна ще нанася превантивни удари по обекти, които Русия използва за военни цели, заяви Зеленски