Започват пробите на новия водопровод за Перник. Чрез него градът ще получава вода от водопровода на София.
Изграждането на новата тръба до Перник отне малко повече от месец. Ако всичко бъде наред, водата ще потече в края на следващата седмица.
Перничани са на воден режим от 18 ноември 2019 година.
Новият водопровод ще снабди миньорския град с вода от язовир „Белмекен“ през „Бели Искър“ и водопреносната мрежа на столицата. Трасето е 13.5 км - от Мало Бучино до квартал "Мошино". Стойността на проекта е до 27 млн. лв., а тръбите, които са поръчани от Испания, струват над 5 млн. лв.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец