По делото за атентата в Сарафово има нови разкрития и обстоятелства, които водят до установяване на самоличност на пряко участвало лице, което до момента не е било известно.
Това каза пред журналисти главният прокурор Сотир Цацаров.
"Установяването на новия участник в атентата ще удължи разследването и ще има и други международни съдебни поръчки. Това не означава, че внасянето на съдебния акт се отлага за неопределено време, просто ни е необходимо още малко време", заяви Цацаров.
Българските власти бяха установили две лица, замесени в кървавия атентат на летището в Бургас, при който загинаха петима израелски туристи и български гражданин. До момента София няма отговори от чуждите страни дали ще ни бъдат предадени двете вече установени лица.
Главният прокурор отказа да каже дали третият участник е чужд гражданин. "Третото лице пряко е участвало в атентата", уточни той.
До този момент имаше сасо съмнения за участието и на трети човек.
Експертизите показаха, че взривното устройство, с което беше взривен автобус, е било върху тялото на атентатора, а не в превозното средство с израелските туристи.
Атентатът на бургаското летище Сарафово бе извършен на 18 юли 2012 г. След задействане на взривно устройство в автобус с израелски туристи загинаха българският шофьор на автобуса и петима израелски граждани.




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
20.02 2014 в 11:40
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Москва удари Киевска област с Орешник, най-малко 4 жертви на руските атаки
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Москва удари Киевска област с Орешник, най-малко 4 жертви на руските атаки