
Стипендиантска програма ще помага на ромски ученици да завършат средно образование. Проектът е двугодишен и е финансиран от международна ромска организация и Министерството на образованието и науката.
600 деца от цялата страна ще могат да получават по 30 евро месечно през тази учебна година. Най-важното условие за кандидатстване е годишен успех над 3,50, уточнява bTV.
Целта на проекта е да се увеличи броят на ромските деца, завършили гимназия и тези, които продължават в университет.
От оценките ще зависи и колко пари ще получават децата през следващата учебна година. Кандидатстването вече е в ход.
На учениците ще помагат и възрастни, основно с педагогическо образование, за да съдействат на децата по определен предмет, където имат затруднения.
Общата стойност на проекта е над 560 000 евро, като повече от половината от тях са осигурени от Ромския образователен фонд.
Следете новините ни в :

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
21614
3
19.10 2016 в 08:43
35598
1
18.10 2016 в 23:37
Или няма значение, щото поема 0.00001 процент от разходите по програмата, а другото през МОН за наша сметка.
Няма лошо, ама никой не вярва, че тва е стимул да се изучат, щото с кражба и просия тая стипендия им е надника.
Напомням само. Сигурно има 2-3 кадърни дет ще изкласят. Не заради стипендията!
Две медии в САЩ съдят Тръмп заради платения достъп до публикациите му в Трут Соушъл
Путин се готви да мобилизира още стотици хиляди руснаци, обяви Зеленски
Путин се готви да мобилизира още стотици хиляди руснаци, обяви Зеленски
Преди съвместните учения на Вашингтон и Сеул: Пхенян отново изпробва балистична ракета
НКЖИ получи 60 имота за изграждането на ново жп трасе между Елин Пелин и Ихтиман
Инфлуенсърът Стоян Колев отива на съд за 'геройствата' на магистрала 'Тракия'
Патриарх Даниил забрани на архимандрит Никанор да служи за още 15 дни