През тази нощ екипи на снегопочистващите фирми са извършили избутване на снежна маса и разпръскване на соли във всички райони на София. Това съобщиха от пресцентъра на Столична община.
Обработени са пътните платна на улици, по които се движи градският транспорт, основни улици в районите и в част от вътрешнокварталните улици. Почистват се спирките, подходите към спирки и подлезите.
Екипи на дирекция „Аварийна помощ и превенция“ са премахвали висулки от мостови съоръжения. През деня екипите ще наблюдават опасните и стръмни участъци в града, с цел при необходимост да бъдат обработени отново.
Към момента се изпълняват всички маршрути на обществения транспорт.
От Общината призовават гражданите на излизат на пътя само с добре оборудвани за зимата автомобили и да шофират със съобразена с пътните условия скорост. Напомня се на управителите на търговски обекти, както и на председателите на етажна собственост да очистят прилежащите към сградите им тротоарни площи.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
15571
1
17.12 2018 в 11:56
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие