Конструктивно скеле ще бъде поставено около Паметника на съветската армия, съобщиха от областната управа на София.
Областният управител Вяра Тодева уведомява, че това е пореден етап от изпълнението на Плана за безопасност, който има за цел да запази живота и здравето на гражданите.
Цели се и обследване на състоянието на паметника с оглед на предстоящите експертни решения по преместването му.
Тодева призовава всички към спазване на обществения ред.
В края на август бе поставена ограда около паметника, известен и като МОЧА - Монумент на окупационната червена армия.
Причината бе поредното нападение над ПСА - този път от фенове на футболния клуб "Левски". Заради това в Русия бе образувано наказателно дело за оскверняването на паметника.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2878
10
15.09 2023 в 17:56
И рашистките катили като тебе.
13325
9
15.09 2023 в 17:25
7450
8
15.09 2023 в 15:56
1170
7
15.09 2023 в 15:44
-5103
6
15.09 2023 в 15:26
1170
5
15.09 2023 в 15:00
2610
4
15.09 2023 в 13:19
3860
3
15.09 2023 в 12:53
2471
2
15.09 2023 в 12:49
Тоз мемориал и за мен представлява адска гнус, но той символизира по особено експресивен начин пораженията, които съвеЦкия ботуш е нанесъл на държавата ни като цяло!
Покойният историк Божидар Димитров, Царство му Небесно, в една от своите книги много аргументирано отричаше използването на понятието "турско робство", а в прав текст го назоваваше Национална катастрофа!!! С МОЧА е същото...
3168
1
15.09 2023 в 12:40
Монумента трябва да бъде раздробен, пък ако искат рашистите хемороиди и разширени вени да образуват.
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му