Ралица Асенова поиска песен на Трифонов, която използва смъртта на сина ѝ, веднага да бъде свалена

OFFNews 05 March 2026 в 11:02 11347 10
Ралица Асенова и Слави Трифонов, колаж

Снимка Ralitsa Asenova/Facebook

Ралица Асенова и Слави Трифонов

Майката на Николай Златков - Ралица Асенова призовава лидера на "Има такъв народ" Слави Трифонов да свали песен, свързана със случая на хижа "Петрохан" и край връх Околчица. 

В социалните мрежи Ралица Асенова пише, че за пореден път ѝ се налага да защити паметта на детето си през изминалия месец.

Тя заявява, че песен на Слави Трифонов използва трагедията, отнела живота на детето ѝ, в добавка на факта, че в първите дни след случилото се от ИТН направиха тежки внушения и обиди по адрес на убитите.

Ето какво пише майката на покойния Николай Златков:

"Преди две седмици във Вашата медия отново беше обсъждан случаят „Петрохан“, като отново бяха направени твърдения, които дълбоко нараниха нас – семействата на загиналите. Днес си позволявате да създавате песен, използвайки смъртта на нашите деца. Що за нахалство?

КАТЕГОРИЧНО ЗАБРАНЯВАМ:

Смъртта на детето ми и трагедията сполетяла всички близки с жестокото шесторно убийство да бъдат използвани по какъвто и да било начин – нито в песен, нито в политически или медийни внушения.

Паметта на Ники не е средство за публичност, политическа пропаганда или медийни интерпретации.
Затова настоявам песента да бъде незабавно премахната от публичното пространство, както и да бъде прекратено всякакво използване на смъртта на сина ми за каквито и да било цели. Тази граница, която поставям е човешка, морална и напълно оправдана.

Обръщам се и към медиите и институциите в България – надявам се НАЙ-СЕТНЕ да проявят необходимата чувствителност и уважение към паметта на загиналите и към техните семейства, защото нарушаването на човешките права на убитите и на нас техните близки вече взима заплашителни размери!"

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    4261

    13

    БотоксПутю

    05.03 2026 в 19:51

    За изродите Слави и ортаци дъно за морално и хуманно падение няма! Триж проклети онези тъпаци, които ги вкараха в парламента!

    20482

    12

    случайно прочетох

    05.03 2026 в 17:45

    Ако това е вярно, е отвратително! Как е възможно да се гавриш с паметта на починали хора?!? На деца?!?

    6610

    10

    Smoker

    05.03 2026 в 15:48

    Морал, смирение?!? Уважение към скръпта на тези хора? уважение към жертвите? Елементарно възпитание, ако щеш.
    Няма дъно просто.

    7450

    8

    alfakentavur

    05.03 2026 в 14:31

    Съд и за Учиндолския мерзавец!

    3115

    7

    230 млрд баксов

    05.03 2026 в 13:13

    Сготвиха ги и ги изядоха.
    И оставиха костите на помиярите като трифонов, да танцуват върху тях!
    Но Господ вижда...!

    7243

    6

    Пакоджет

    05.03 2026 в 12:14

    Окомер ли си, тъпомер ли, връткай дупарата пред зурлата на плешивия чалгар и тошко простото.

    -1243

    5

    Октим

    05.03 2026 в 12:14

    Този плешив, селяндурски простак и песен ли написа вече? Тъпо добиче, което винаги ще бъде убедено, че животинщината му е нещо “свещено“, но след като има отрепки, които го боготворят ще стане и още по-нагъл!

    3168

    4

    user4eto

    05.03 2026 в 12:13

    Дългата дрога е за съд!
    А тук някакви ерик-лешперик и сие, сякаш тролски акаунти ИНТ, бранят дивана да не остане празен.
     
    X

    Все повече руснаци напускат Крим. Фронтова линия с Камен Невенкин 24.06.2026