40-ина стопани от село Безмер в област Ямбол излязоха на протест срещу изтребването на домашни прасета заради африканската чума по свинете, предаде БНР.
Въпреки че срокът за евтаназирането на животните изтече на 2 август, стопаните отказват да се подчинят, защото животните им не са болни, а обектите им - регистрирани. Унижаването им би унищожило и поминъка им. Повече от 100 от животните в селото не са умъртвени.
Протестиращите възнамеряват да затворят временно пътя от селото към авиобаза Безмер.
Шести ден продължава и блокадата на пътя Сливен-Ямбол при село Крушаре. Хората искат домашните ферми с до пет животни да бъдат регистрирани, а обезщетенията за убито животно в частен двор заради чумата да бъдат същите като за промишлените ферми.
Във връзка с епидемията, областните епизоотични комисии в Благоевград и Плевен ще заседават днес.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец