Столична община започна принудителното премахване на незаконно изградените съоръжения на автокъща Капитолия в Борисовата градина.
Събарянето се извършва по заповед на главния архитект на София Здравко Здравков.
До премахването се стигна, след като на 11 май тази година Върховният административен съд София-град отхвърли окончателно жалбите срещу предварителното изпълнение на заповедта за премахване на незаконно поставените обекти срещу „Софитрейд 2003“ ООД. Предстои да бъдат премахнати металната конструкция, както и изградените стоманобетонни фундаменти.
Съдебните спорове между Столичната община и собственика на автокъщата продължиха няколко години.
По искане на кмета Фандъкова теренът е актуван като публична общинска собственост и е изваден от капитала на „Софийски имоти“, с което на практика се връща като част от парк "Борисова градина".
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец