От 8.30 часа сутринта в сряда ще се проведе гражданско присъствие под наслов „Правосъдие, а не суджуци!“. Инициативата е организирана от "Правосъдие за всеки" и ще продължи до обяд.
Поводът е приемането на закони "на тъмно" от парламента без провеждане на обществено обсъждане и конкретно приемането на промени в Закона за съдебната власт.
Предлагат ни суджуци, докато ни отнемат Правосъдието. Готвят на тъмно и на спринт промени в основните закони, които трябва да гарантират правото ни на защита в процеса, готвят ни специален трибунал вместо съд, който да оправдава когото трябва и да осъжда неудобните, готвят ни фарс по процеса за "Обира на Века", където основните грабители дори не са споменати в обвинителния акт, готвят разправа с неудобните магистрати чрез промените в Съдебния закон!, се посочва в призива на "Правосъдие за всеки".
В него се посочва още, че се прави опит държавата да бъде подчинена "напълно на волята на няколко олигарси и прокуратурата и то още другата седмица":
И ще го направят, ако не реагираме! Продължават другата седмица в сряда в Народното събрание. Длъжни сме, макар и символично и предупредително, да бъдем там, за да не позволим гаврата с Правото и да го опазим от своеволието със Закона, така, както ни го каза Кристиан Таков! НИЕ ЩЕ БЪДЕМ ТАМ, за да ни чуят депутатите, които се очаква да ни го причинят, а вие ще отделите ли час в началото на деня,за да ни подкрепите?


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
19507
3
25.07 2017 в 14:29
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск
Сградата на Нотариата да стане дом за млади таланти, предлага Иво Христов