От днес ще плащаме задълженията към Националната агенция по приходите (НАП) - данъци, глоби и осигуровки, по четири отделни сметки. Промяната е в сила от 1 март, но на практика ще се прилага от първия работен ден на месеца.
Единната сметка на НАП вече не работи.
Плащанията на данъци ще се извършват по поредността на тяхното възникване, но към НОИ и Здравната каса чрез заявления може да бъде покриван избран период. Последната сметка е за вноските за втора пенсия.
Промяната няма да наруши хода на данъчната кампания, увери говорителят на НАП Росен Бъчваров. Според него промяната не би следвало да създава сътресения или проблеми, още по-малко хаос.
Сроковете за подаване на декларациите и плащането на дължимото остават.
Още по темата
НАП закрива единната сметка за плащане на данъци
Плащаме данъци и осигуровки по 4 сметки, НАП закрива единната сметка в петък
Два варианта за плащане на данъци и осигуровки след отмяната на единната сметка
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
04.03 2014 в 10:37
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци