Малко дете, голяма борба - да помогнем на 4-годишния Дани да проходи

OFFNews 12 май 2025 в 09:27 1403 0
4-годишния Дани

Снимка Личен архив

4-годишния Дани

Семейството на 4-годишния Дани събира средства за лечението му чужбина, за да може детето да проходи след тежки увреждания.

Дани е роден недоносен с тегло едва 1400 грама. Още в най-крехка възраст му се налага да премине през безброй препятствия – множество коремни операции, при които е отстранено дебелото и част от тънкото му черво (болест на Хиршпрунг), лазерна операция на очите, тежки инфекции и интоксикации.

На 9-месечна възраст отключва и тежка форма на епилепсия, която рязко влошава развитието му и води до детска церебрална парализа, засягаща ръцете и краката му.

"Лекарите и терапевтите в специализиран рехабилитационен център в Истанбул видяха обаче огромен потенциал в Дани и дадоха надежда, че той някой ден ще може да ходи", споделя неговата майка Паолина Лукова.

С много труд и упоритост, крачка по крачка, Дани се възстановява и напредва в развитието си. Но това е резултат от ежедневни процедури, многобройни консултации с лекари и специалисти, проучвания, изследвания и провеждане на различни видове лечение.

За да продължим с ежедневните грижи за Дани, са необходими значителни финансови средства, които са непосилни за семейството. Рехабилитацията в специализирания медицински център в Турция възлиза на 1982 евро месечно. Oсвен това Дани се нуждае от висококалорични и специфични храни, лекарства, медицински продукти и консумативи, разходите за които надхвърлят 1000 евро на месец.

"Затова разчитаме на ВАС, добри хора, с големи любящи сърца! Ние ВЯРВАМЕ, че Дани ще ХОДИ, ще прегръща и ще изпълва със звънливия си смях света, защото е смел, упорит и жизнерадостен и надскача болката и ограниченията! Вашата ПОМОЩ е безценна и ние я приемаме с огромна БЛАГОДАРНОСТ", обръщат се близките с апел за помо.

За Дани (Даниел Кацаров) е открита дарителска кампания в сайта pavelandreev.org.

Виж още за:
    Най-важното
    Всички новини
    Най-четени Най-нови
    X

    Манол Глишев: "Днешните протестиращи са хора, които не се задоволяват с малко"