Строителното скеле около Паметника на съветската армия в Княжеската градина ще бъде премахнато, започнатият и недовършен демонтаж на ПСА, наречен Монумент на окупационната червена армия - МОЧА.
От днес до 26 април Областна администрация на област София ще осигури достъп за извършване на демонтаж и извозване на строителното скеле, разположено в парк „Княжеска градина“. Районът ще бъде обезопасен, обявиха от областната администрация.
Необходимата организация е създадена поради изтичане на договора със собственика на техническото съоръжение.
Към настоящия момент липсват основания договорът и месечният разход от 12,210 евро с ДДС, свързан с него, да бъдат продължени.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
7243
2
22.04 2026 в 14:17
6789
1
22.04 2026 в 11:57
Поредните пари на българския данъкоплатец, хвърлени на вятъра.
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му
Никола Цолов се запътва към Формула 1, пишат испански медии