Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) обяви, че "Топлофикация София" злоупотребява с господстващо положение, с което ограничава конкуренцията на пазара на услугата дялово разпределение на топлинна енергия и засяга интересите на потребителите.
Производството е образувано по сигнал от Върховна административна прокуратура. В сигнала се предлага КЗК да образува производство, в рамките на което да проучи поведението на предприятията при формиране на цените на услугата дялово разпределение на топлинна енергия в етажна собственост.
По казуса КЗК е извършила проверка в офисите на "Топлофикация София" ЕАД и още две фирми за дялово разпределение - "Иста България" ЕООД и "Техем Сървисис" ЕООД.
Според комисията "Топлофикация София" налага необосновани цени на дружествата за дялово разпределение на топлинна енергия, в резултат на което същите са поставени в неравностойно положение по отношение на техните разходи и начисляването на различна норма на възвращаемост.
В срок от 30 дни "Топлофикация" има право да възрази срещу това решение на антимонополната комисия.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец