92 230 лева допълнително ще бъдат изплатени на български даровити деца под формата на стипендии и еднократни награди, реши правителството днес.
Те се изплащат по Програмата на мерките за закрила на деца с изявени дарби за 2022 година.
Сумата ще отиде за ученици от училищата по културата и изкуствата към Министерството на културата и за ученици в общински училища.
77 785 лева са за стипендии и еднократно подпомагане на учениците от училищата по културата и изкуствата към Министерството на културата. Останалите 14 445 лева са за изплащане на стипендии на ученици от общински училища.
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец