"ГЕРБ тръгнаха в изключително лоша посока - съставяне на просто математическо мнозинство, което по моя преценка ще се разпадне при първата по-сериозна криза. Например при увеличение на тока. Малките партии ще видят, че губят от тази коалиция, тъй като трябва да се взимат непопулярни мерки и ще започнат да бягат. Ако наистина търсеха някаква стабилност, трябваше да се разберат със системните партии, тези, на които се крепи цялата политическа система - леви, десни, либерални. Не трябваше непременно да се прави коалиция, трябваше да се тръгне в посока програмно правителство".
Това заяви Георги Кадиев в интервю за Нова тв.
Той определи Реформаторския блок като "естественият партньор на ГЕРБ", но в момента, заяви Кадиев, не е време за естествени партньори. Той допълни, че държавата е в сериозна икономическа криза и предстоят много сериозни решения и затова са нужни необичайни решения, а не просто да събереш десните партии.
Всички са наясно, че ако участват, губят и затова никой не бърза да влезе в това правителството, защото знае, че предстои нестабилност, смята социалистът.
Според него БСП няма друг избор в тази ситуация, освен да бъде опозиция и единственият път за Столетницата тотална промяна, за да не се провали и на следващите избори. Според Кадиев предстоящата среща между преговарящите за съставяне на правителство от страна на ГЕРБ и на БСП ще е "проформа".
Кадиев коментира и нападките, отправени към него от Димитър Дъбов чрез в. "Преса". Дъбов заяви, че "богати младоци", сред които и Кадиев, с бизнеси за милиони, искат да овладеят партията.
"Няма значение колко пари имам, единственото, което има значение е колко пари съм откраднал. И аз не съм откраднал нито един лев", заяви Кадиев и призова Дъбов да заяви ясно дали обвинява съпартиеца си в кражба на пари.
"Интервюто е срамно, мен ме беше срам, когато го четох. Някои хора сигурно са се смели. Оставете какво казал за младоците, за мен и за другите, но да кажеш, че големият проблем на БСП е, че е прекалено проевропейска", коментира още Кадиев.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
23.10 2014 в 11:28
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
22.10 2014 в 19:40
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
22.10 2014 в 19:39
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
22.10 2014 в 18:11
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
22.10 2014 в 16:25
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
22.10 2014 в 15:10
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
22.10 2014 в 12:55
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
22.10 2014 в 12:31
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
22.10 2014 в 12:01
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
22.10 2014 в 11:33
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие