Задействано е второто ниво на плана за действие при извънредни ситуации заради евентуално засилване на мигрантския поток през българо-турската граница.
Това съобщи вътрешният министър Румяна Бъчварова.
Мерките са превантивни, като целта е страната ни да бъде готова за извънредна ситуация.
Част от мерките са и готовност да се създадат условия за безпроблемно временно настаняване на мигранти, уточни Бъчварова.
Не можем да пренебрегнем тази опасност. Срещаме разбиране от страна на Комисията, която е одобрила всички тези мерки в апликационните форми, с които ни отпуска средствата, т.е. това е съвсем легитимно действие в интерес на българските граждани, коментира Бъчварова.
В същото време военният министър Николай Ненчев обяви, че при необходимост около 2000 души могат да бъдат предислоцирани за няколко часа на границата, макар че към момента нямало такава необходимост.
Той допълни, че само военните са заловили за месец около 350 нелегални мигранти, които са били върнати в Турция.
Следете новините ни в :























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
България изпревари Италия, Испания и Хърватия по чистота на водата в морето
Елена Йончева сигнализира Европол и Интерпол за политическа злоупотреба с лични данни заради Пеевски
Охрана не пусна китаристa на Guns N'Roses Slash във VIP зоната на холивудска премиера
Президентът Йотова в Карлово: Левски превърна свободата в национален идеал