Вижте кога ще гледаме българските лекоатлети на Световното в Лондон

OFFNews Последна промяна на 31 юли 2017 в 16:44 3232 0

На 5 август от 13:45 часа европейската шампионка от Хелзинки 2012 Ивет Лалова-Колио ще се включи в сериите в спринта на 100 метра.

Малко по-рано европейската сребърна медалистка в зала от Прага 2015 Габриела Петрова ще започне първа от българските състезатели участие на Световното първенство по лека атлетика в Лондон от 4 до 13 август.

Петрова ще стартира в квалификациите на троен скок на 5 август в сутрешната сесия от 13:00 часа българско време. България ще бъде представена от осем лекоатлети в британската столица, като единствено Лалова-Колио ще участва в две дисциплини - 100 и 200 метра.

Останалите шестима са сребърната олимпийска медалистка от Рио 2016 Мирела Демирева (скок на височина), европейската сребърна медалистка в зала от Белград 2017 Радослава Мавродиева (гюле), Митко Ценов (3000 метра с препятствия), Тихомир Иванов (скок на височина), Момчил Караилиев и Георги Цонов (троен скок)

Програма на участието на българските състезатели на Световното първенство по
лека атлетика в Лондон (часовете са в българско време):

5 август:
13.00 часа - Габриела Петрова (троен скок) - квалификации
13.45 часа - Ивет Лалова (100 метра) - серии

6 август:
12.05 часа - Митко Ценов (3000 метра с препятствия) - квалификации
21.10 часа - Ивет Лалова (100 метра) - полуфинали, ако се класира
23.50 часа - Ивет Лалова (100 метра) - ФИНАЛ, ако се класира

7 август:
20.35 часа - Момчил Караилиев и Георги Цонов (троен скок) - квалификации
22.25 часа - Габриела Петрова (троен скок) - ФИНАЛ, ако се класира

8 август:
21.30 часа - Ивет Лалова (200 метра) - серии
22.40 часа - Радослава Мавродиева (гюле) - квалификации
23.10 часа - Митко Ценов (3000 метра с препятствия) - ФИНАЛ, ако се класира

9 август:
22.25 часа - Радослава Мавродиева (гюле) - ФИНАЛ, ако се класира

10 август:
21.10 часа - Мирела Демирева (скок на височина) - квалификации
22.20 часа - Момчил Караилиев и Георги Цонов (троен скок) - ФИНАЛ, ако се класират
23.05 часа - Ивет Лалова (200 метра) - полуфинали, ако се класира

11 август:
13.15 часа - Тихомир Иванов (скок на височина) - квалификации
23.50 часа - Ивет Лалова (200 метра) - ФИНАЛ, ако се класира

12 август:
21.05 часа - Мирела Демирева (скок на височина) - ФИНАЛ, ако се класира

13 август:
21.00 часа - Тихомир Иванов (скок на височина) - ФИНАЛ, ако се класира

Най-важното
Всички новини
Най-четени Най-нови