Първи медал за България от Световното за хора с увреждания

OFFNews 16 юли 2017 в 20:55 7817 0

Снимка insport.bg

Християн Стоянов спечели първия медал за България от световното първенство по лека атлетика за хора с увреждания, което се провежда в Лондон, пише bnr.bg.

Габровецът се нареди трети на 1500 метра (клас T46). Младата ни надежда пресече финалната линия с време 3:58.94 минути.

Трикратният световен и двукратен параолимпийски шампион Самир Нойуа (Алжир) се предаде в битката за златото и остана втори с 3:58.78 мин. Титлата на 1500 м в клас 46 спечели Давид Емонг от Уганда с 3:58.36 мин.

Християн е един от най-успешните ни атлети-параолимпийци, който вече записа успехи на европейски и на параолимпийдата в Рио, където зае престижното 7-о място.

Досега той се подготвяше в родното Габрово при Веселин Георгиев, а от тази година тренира при най-големият ни атлет в бяганията на средни и дължи разстояния – Евгени Игнатов.

Християн се представя с успех и в нашите шампионати за юноши и мъже на 1500 и 5000 м и често е сред медалистите. Упоритият атлет е роден на 20 август 1998 и след месец ще навърши 19 години.