Детето-чудо с поредно впечатляващо бягане

OFFNews 09 юли 2017 в 16:12 7261 0

Детето-чудо на леката ни атлетика Лиляна Георгиева продължава да впечатлява и вдъхновява със силните си изяви.

Навършващата 17 години съвсем скоро състезателка на Радмила Станкович спечели старта на 800 метра при жените на международния атлетически турнир в Пловдив вчера с много силен резултат - 2:06.89 мин.

Това е най-доброто постижение в кариерата ѝ в тази дисциплина. Този резултат е и четвърти във вечната ранглиста на България при девойките под 18 години на 800 м. Рекордьорка е Албена Димитрова с 2:03.45 мин от 1983 г.

Втора на 800 м на стадион “Пловдив” вчера завърши Полина Тодорова с 2:09.02 мин, а трета финишира подготвящата се в САЩ Милица Мирчева с 2:20.49 мин.

Постижението на Георгиева е и №1 при жените в България за 2017 г. Това беше и последният старт на талантливата ни атлетка, преди Световното първенство за юноши и девойки в Найроби (Кения) другата седмица. Там Георгиева ще стартира на 1500 м.